W niedzielne południe 20.01.2019 Juniorki młodsze rozpoczęły rundę rewanżową meczem z MKS Zgierz. (W pierwszej rundzie na własnym parkiecie ulegliśmy rywalką 18:16). Mecz rozpoczął się dość nerwowo po 19 minutach meczu wynik widniał 4:2 na naszą korzyść i zapowiadał się bardzo ciężki mecz. Świetne zawody od pierwszych sekund meczu rozgrywała nasz bramkarka Żaklina Wróblewska, która mimo urazu postanowiła pomóc drużynie i zrobiła to rewelacyjnie. Bardzo dobrze pracowała obrona , która uniemożliwiał rzuty z 6m a aktywny blok pomagał naszej bramkarce robić „swoje”. Rewelacyjnie w dniu swoich 16-tych urodzin (STO LAT STO LAT) w ataku spisywała się Julia Pisarek, która po świetnych atakach z dużą siłą wykorzystywała swoje warunki w zdobywaniu bramek i w samej pierwszej połowie zdobyła ich 5. Dużo to dzięki dobremu zaangażowaniu w grę wszystkich zawodniczek, W pierwszej połowie na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Julia Miller która po doskonałym zwodzie i długim przytrzymaniu rzutu (Jak za starych czasów jej tata Piotr Miller) pokonała bramkarkę Zgierza oraz Zuzanna Kłębowska również po ataku indywidualnym. Na przerwę schodzimy z wynikiem 5:7 na naszą korzyść.
Druga połowa to próba eliminacji z gry naszych dwóch zawodniczek, na przysłowiowego plastra zostały wzięte Pisarek i Kłębowska, i w tym momencie ciężar zdobywania bramek skutecznie wzięła na siebie grająca na prawym rozegraniu Weronika Łakomicka, łącznie 4 bramki zarazem swoją postawą zmusiła do zmiany taktyki obrony Zgierza i uwolniona została Kłębowska która to 4-krotnie wpisała się na listę strzelczyń w drugiej połowie, dodatkowo po ustalonych sposobach uwolnienia nie wstrzymywała ręki Pisarek dopisując kolejne 3 trafienia do swojego dorobku. Dobre zawody rozegrały nasze obrotowe Iza Moder i Tatiana Tokarczyk dzieląc strefę obrony przeciwniczek. Dodatkowo ponownie jak w pierwszej połowie bramkę zdobyła Miller, i swoją cegiełkę dołożyła Ola Kościukiewicz. Pozytywne zawody rozegrała Nadia Retelewska i Julia Stolarek i Weronika Idzikowska lecz tym razem bez bramek, Skupienie i wytrwała obrona za skutkowała i 51 minucie na tablicy wyników było 11:18, Zawodniczki ze Zgierza spróbowały jeszcze podgonić wynik ale tym razem to my byliśmy góra i ostatecznie po 60 minutach mocnej gry wygrywamy 14:20.
Cieszy to, że dziewczyny rozumieją fakt , że aby wygrać trzeba być razem i nawet kiedy jednej coś nie wyjdzie to druga może go naprawić,pomóc, wesprzeć. Brawo Dziewczyny. Ten mecz był bardzo istotny dla sytuacji w tabeli, po nim wskakujemy na trzecią pozycje przeskakując właśnie rywalki ze Zgierza.
Za tydzień czeka nas trudny mecz z liderkami ligi Juniorek młodszym MKS Piotrcovia, która w większości jest złożona z rocznika 2002 ale dziewczyny obiecują, że dadzą z siebie wszystko i „tanio skóry nie sprzedadzą” już dziś zapraszamy na trybuny na Halą Powiatową.