W bieżącym roku szkolnym treningi wznowiła najmłodsza grupa dzieci – dziewcząt i chłopców. Na treningach grupa dzielnie pracowała nad motoryką, koordynacją oraz tym co w piłce ręcznej najważniejsze – podania i chwyty.

W styczniu zostały zgłoszone do rozgrywek orgavvvnizowanych przez Łódzki Związek Piki Ręcznej, były to turnieje dzieci rocznika 2006 i młodsze. Warto zaznaczyć, że nasze dzieci były w tych rozgrywkach najmłodszą grupą, bo większość z nas to zawodniczki i zwodnicy z rocznika 2008. Przedział rocznikowy naszych dzieci waha się od rocznika 2007 do 2011.

Niemniej dzieci podczas tych rozgrywek pokazały ducha walki i zobaczyły o co tak naprawdę w piłce ręcznej chodzi. Dużym sukcesem było zdobycie przez dziewczynki 3 miejsca na ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej we Włocławku. Chłopcy swoje siły sprawdzą we wrześniu. Cieszy fakt, że dzieci chętnie uczęszczają na treningi i polubiły piłkę ręczną oraz nawiązują nowe znajomości a najbardziej to, że stosują się do zasad fair play.

Mamy nadzieję, że będą odnosić liczne sukcesy na każdym polu sportowym, naukowym i osobistym. O rozwój najmłodszej grupy dbają Magdalena Borowiec oraz Jarosław Siubdzia

 

z