Podsumowanie roku rozgrywkowego Młodziczek.

Dziewczęta swój pierwszy sezon rozpoczęły po niecałym roku trenowania, dla części zawodniczek po kilku miesiącach. Sezon 2017/18 Młodziczek jest skierowany dla rocznika 2003 +2004. Nasz skład:

Żaklina Wróblewska 2003
Dominika Lisowska 2005

Zuzanna Sawicka 2003
Julia Pisarek 2003
Weronika Łakomicka 2003
Marta Animucka 2003
Zuzanna Kłębowska 2004
Nadia Retelewska 2004
Aleksandra Kościukiewicz 2004
Weronika Idzikowska 2004
Daria Trzonek 2004
Tatiana Tokarczyk 2004
Julia Stolarek 2005
Zuzanna Kleczaj 2006
Trenerem zespołu jest Mateusz Oklejak
W rozgrywkach brało udział oprócz SPR PABIKS PABIANICE:
Piotrcovia I Piotrków Trybunalski
Piotrcovia II Piotrków Trybunalski
CHKS ŁÓDŹ
MKS ZGIERZ
Victoria Tomaszów Mazowiecki

Po dwóch rundach rozgrywkowych Dziewczyny z Pabianic zajęły ostatecznie 5 lokatę z dorobkiem 6 punktów ( 8 porażek i 2 zwycięstwa)
O ile pierwsza runda rozgrywek stanowiła dla dziewcząt przetarcie szlaków i nabranie pewnego doświadczenia co było widać po wysokich przegranych, Tak do rundy rewanżowej przystąpiliśmy zdecydowanie mocniej.
Niestety kontuzje nas nie omijały i tak na kilku pierwszych meczach I rundy kontuzje leczyła Zuzanna Sawicka , cała druga rundę odpoczywać musiała podstawowa bramkarka Żaklina Wróblewska z powodu kontuzji stawu barkowego oraz na kilka ostatnich spotkań po urazie kolana odpadła również Weronika Łakomicka. Tak więc 3 z 5 osobowej kadry wiodącego rocznika rozgrywkowego nie mogły w pełni się pokazać na parkiecie.
Szczęściem w nieszczęściu jest to że dużo możliwości grania dostały zawodniczki młodsze, które dzięki temu okrzepły na parkiecie co powinno zaowocować w przyszłym sezonie.

W paru meczach brakowało nam naprawdę nie wiele do osiągnięcia satysfakcjonującej zdobyczy punkowej.
Dziewczyny zrobiły bardzo duży postęp co dostrzegli również trenerzy zespołów rywalizujących z nami jak również i działacze związkowi.

Bardzo cieszy fakt, że największy dorobek bramkowy w całych rozgrywkach ligi Młodziczek Zdobyła właśnie nasza zawodniczka i dodatkowo młodsza: Zuzanna Kłębowska , która w 10 spotkaniach zdobyła 86 bramek jest to niesamowity wynik i najwyższy również biorąc pod uwagę również rozgrywki chłopców tej kategorii wiekowej. Serdecznie GRATULUJEMY
Druga z kolei uplasowała się na miejscu 10 w tabeli strzelczyń Julia Pisarek z dorobkiem 41 bramek w 10 spotkaniach również bardzo gratulujemy.
Potencjał w naszych dziewczynach jest bardzo duży, trochę w osiąganiu lepszych wyników przeszkadzają warunki treningowej, czyli mały dostęp do hali pełnowymiarowej. Ale zawziętość i ambicje dziewcząt i trenera sprawiły, iż do kadry wojewódzkiej zostały powołane wszystkie dziewczęta urodzone w roku 2004 z Naszego klubu.
Trenerem Kadry Wojewódzkiej został właśnie Mateusz Oklejak, na którego teraz barkach spoczywa przygotowanie dziewcząt z rocznika 2004 z całego województwa łódzkiego do wkroczenia mocnym krokiem w rozgrywki Juniorskie.

Wszystkim Dziewczynom Serdecznie Gratulujemy sezonu i liczymy iż przyszły sezon będzie bardziej udany.

W przyszłym sezonie 2018/19 występować będziemy w dwóch kategoriach wiekowych tj.
rocznik 2002/2003 Juniorka Młodsza
i rocznik 2004/2005 i młodsze Młodziczka
Dlatego też zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny z rocznika 2004 i młodsze o spróbowanie swoich sił na treningach.

W Najbliższym czasie tj. 11-13.05 Dziewczyny jada na Ogólnopolski Turniej organizowany w Kępnie z którego postaramy się zdawać relacja na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *