VI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Kętrzyn 2018

W miniony weekend nasi młodzicy brali udział w trzydniowym VI Ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej chłopców pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Był to turniej podsumowujący pierwszy sezon, który chłopcy rozgrywali w swojej karierze.

Po długiej, kilkugodzinnej podróży na początku czekały nas pierwsze dwa mecze grupowe.
Niestety po przespanej pierwszej połowie i dobrej grze w drugiej połowie przegrywamy swój pierwszy mecz z Kontrą Warszawa 10-16. W drugim meczy przyszło nam mierzyć się z drużyną z Olecka. Podczas meczu wynik był remisowy. Niestety przez 3 niewymuszone błędy oraz straty w ataku rywale zdołali odskoczyć na trzybramkową przewagę i mecz się skończył wynikiem 10-13.
Ostatni mecz grupowy czekał nas w sobotę z Wilanową Warszawa. Mimo dwóch przegranych nasza drużyny miała szansę zajęcia drugiego miejsca dającego możliwość gry o miejsca 1-6.Mecz rozpoczął się po naszej myśli. I do przerwy prowadziliśmy jedną bramką.
Bardzo zacięta druga połowa oraz nieskuteczność w ataku ( trzy słupki, nie rzucony karny) zaowocował wynikiem 16-14 dla Wilanowi.
Po przegranych meczach grupowych czekała nas walka o miejsca 7-12.
Pierwszym naszym rywalem była drużyna Victorii Piaseczno. Po bardzo dobrej grze w obronie oraz konsekwentnej grze w ataku wygrywaliśmy mecz 10-8.
Aby w ostatni dzień turnieju grać o 7 miejsce musieliśmy wygrać jeszcze jeden mecz. Przeciwnikiem miała być druga drużyna Wilanowii Warszawa, ale się wycofała z rozgrywek.
Organizator zdecydował, że naszym rywalem będzie ponownie drużyna z Piaseczna. Mimo prowadzenia naszej drużyny 4-1, na przerwę schodziliśmy z przewagą tylko jednej bramki. Druga połowa to festiwal błędów naszej drużyny, nie wykorzystane sytuacje sam na sam oraz poprzeczka w ważnym momencie meczu zaowocowały wynikiem 10-8 dla drużyny z Piaseczna.
Z powodu takiego samego bilansu bramkowego w dwumeczu (18-18) o możliwości gry o 7 miejsce musiały zadecydować rzuty karne. Każda drużyna miała do wykorzystania po 3 rzuty z 7 metra. Po trzech seriach rzutów karnych wynik pokazywał 2-2. I o możliwości gry o 7 miejsce decydowała pierwszy nie rzucony karny. Niestety jako pierwsi nie rzuciliśmy karnego, po czym drużyna z Piasenczna oddaje celny rzut z 7 metra i może cieszyć się z gry o miejsca 7-8.
Nam pozostała walka w niedziele o 9 miejsce.
Mimo gry o tak odległe lokaty nasza drużyna postanawia zebrać ostatki sił i po bardzo dobrym jak nie najlepszym meczu podczas całego turnieju wygrywamy z drużyną AWFu Warszawa 9-7.

Mimo zajęcia 9 miejsca w turnieju możemy być bardzo dumni z naszych chłopców. Mimo przegranych meczy nasza drużyna pokazała charakter i walczyła do końca turnieju.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny organizatorzy wybrali naszego bramkarza Mateusza Skrzypczaka.
Jeszcze raz wielkie gratulację należą się naszym chłopcom za cały sezon, gdyż zrobili niesamowity postęp co miejmy nadzieje
będzie owocowało w przyszłych sezonach.

Skład SPR PABIKS PABIANICE
Mateusz Skrzypczak, Dominik Iwanowski – Nikodem Słabęcki, Kacper Woźniak, Adrian Gosławski, Adam Śpionek, Damian Zaniewicz, Filip Rudnicki, Krzysztof Maślanka, Huber Gackiewicz, Wiktor Caban, Mateusz Nowakowski, Szymon Dudziak, Kacper Nurkiewicz, Jakub Hans, Krystian Golenia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *