.
.

 

 

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej ,,Pabiks” Pabianice powstało 11.08.2003 roku. na łamach dawnej sekcji MRKS ,,Włókniarz Pabianice” będącą pod wodzą trenera Bogumiła Malinowskiego

Pierwszy skład zarządu

Seweryn Krajeński – prezes

Włodzimierz Stawicki – wiceprezes

Marcin Mieszkalski – wiceprezes

Marek Jodko – członek

Marek Ostojski – członek

Tomasz Bednarek – członek

Pierwsi działacze – Bogumił Malinowski, Piotr Miller, Marek Jodko, 

Seweryn Krajeński, Włodzimierz Stawicki

 

Trenerzy – 2015

 Grupa Seniorska
Adam Jędraszczyk,

2015
Grupy młodzieżowe
Sebastian Rajchert,

 

Włodzimierz Stawicki, Piotr Miller, Dariusz Wróbel, Tomasz Mielczarek, Mateusz Oklejak, Józef Kulik

 

Pierwsi zawodnicy –

seniorzy – Marcin Kotala, Włodzimierz Stawicki, Jacek Kosmala,
            Paweł Czapelka, Dariusz Wróbel, Marcin Zajkiewicz, Tomasz Mielczarek, 
            Michał Matyjasik, Radosław Matyjasik, Piotr Miller, Jakub Płócienniczak, 
            Radosław Benkes, Dominik Płócienniczak, Jakub Walocha,  Marek Karbownik, Andrzej Lasowy.

 

Juniorzy – Andrzej Bilski, Bartosz Borkowski, Paweł Czapelka, Damian , Grabowski, Bartosz Jodko, Kacper Jodko, Adam Krulik, Krzysztof Łyszkowski, Oskar Kempiński,  Mateusz Oklejak, Dominik Płócienniczak, Jakub Płucienniczak, Andrzej Lasowy,Adam Szczap, Jakub Walocha, Tomasz Wlazeł, Jakub Wyrębski,  Rafał Żebrowski.

 

Junior młodszy – Bartłomiej Banat, Jacek Chrześcijanek, Damian Cieciura,

Mateusz Cieślak, Łukasz Dumka, Bartłomiej Jatczak, Michał Kaflak, Piotr

Madej, Łukasz Miller, Adam Pietrzykowski, Michał Rybczyński, Krzysztof

Rynkiewicz, Sebastian Stawicki, Marcin Trojanowski, Michał Winiarski,

Daniel Zajączkowski, Bartosz Zawiasa.

 

Młodzik – Jacek Chrześcijanek, Mateusz Cieślak, Marcin Grzanka, Konrad

Hornich, Bartłomiej Jatczak, Michał Kaflak, Łukasz Miller, Adam

Pietrzykowski, Paweł Psyta, Sebastian Stawicki, Marcin Trojanowski,

Michał Winiarski, Adrian Wlazło, Daniel Zajączkowski, Bartosz Zawiasa,

Łukasz Zelmer.

SENIORZY

2003/2004 –   1 miejsce w II lidze i awans do I ligi

2004/2005 – 11 miejsce w I lidze i spadek do II ligi

2005/2006 –   3 miejsce w II lidze

2006/2007 –   nie wystartowaliśmy do rozgrywek

2007/2008 –   nie wystartowaliśmy do rozgrywek

2008/2009 –   zespół został zgłoszony do rozgrywek III ligi

 

JUNIORZY

2003/2004 – 3 miejsce w lidze wojewódzkiej, 
                                    4 miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

2004/2005 – 4 miejsce w lidze wojewódzkiej

2005/2006 – 4 miejsce w lidze wojewódzkiej

2006/2007 – 7 miejsce w lidze wojewódzkiej

2007/2008 – 6 miejsce w lidze wojewódzkiej

 

JUNIOR MŁODSZY

2003/2004 – 6 miejsce w lidze wojewódzkiej

2004/2005 – 4 miejsce w lidze wojewódzkiej

2005/2006 – 7 miejsce w lidze wojewódzkiej

2006/2007 – 7 miejsce w lidze wojewódzkiej

2007/2008 – 9 miejsce w lidze wojewódzkiej

MŁODZIK

2003/2004 – 5 miejsce w lidze wojewódzkiej

2004/2005 – 5 miejsce w lidze wojewódzkiej

2005/2006 – 7 miejsce w lidze wojewódzkiej

2006/2007 – 7 miejsce w lidze wojewódzkiej

2007/2008 – 11 miejsce w lidze wojewódzkiej

DZIECI

2007/2008 – 5 miejsce w lidze wojewódzkiej

 

 

 

NAJLEPSI ZAWODNICY SEKCJI

 

SENIORZY

 

Dariusz Wróbel, Włodzimierz Stawicki, Piotr Miller, Tomasz Mielczanek,

Jakub Płócienniczak, Dominik Płócienniczak, Mateusz Oklejak, Marcin

Zajkiewicz, Marcin Kotala, Michał Matyjasik, Marek Karbownik

 

JUNIORZY

 

Marcin Strzelec, Łukasz Dumka,

 

JUNIOR MŁODSZY

 Sebastian Stawicki, Marcin Trojanowski, Michał Kaflak

 MŁODZICY

 Mateusz Cieślak, Bartłomiej Banat

 DZIECI

 Filip Żołnierski, Jonasz Okrojek

 

 

Sponsorzy